Nauka czytania sylabami – pomoc logopedyczna

Dzieci coraz częściej posiadają rozmaite wady, nad którymi trzeba pracować. Jeśli się nad nimi nie pracuje to mogą one w przyszłości nieść katastrofalne skutki. Nadzwyczaj często rodzice zwracają uwagę na rozwój swojego dziecka, i stanowi to ich obowiązek. Jest to stosowna reakcja, gdyż mogą oni w tym czasie szybko odpowiedzieć na pewne postępowania dziecka, które nie są poprawne. Wskazane jest rozmawiać z dziećmi oraz dowiadywać się jak wygląda ich sytuacja w nauce.

Nauka czytania sylabami

Żeby dziecko zainicjowało naukę czytania należy na początku przyuczyć go samogłosek podstawowych, czyli takich które pojawiają się stosunkowo szybko w mowie dziecka. Później dorzuca się kolejne samogłoski i układa z nich sekwencje. Jeśli dziecko ogarnie sekwencje samogłosek to trzeba przejść do spółgłosek, i następnie do scalania samogłosek ze spółgłoskami. Po tym wszystkim dziecko będzie w stanie czytać pełne słowa sekwencjami, czyli inaczej będzie umiało wymawiać słowa.

Terapia dysleksji

Dysleksja u dziecka wywołuje, że robi pomyłki podczas pisania słów. Warto jak najszybciej zdiagnozować dysleksję, żeby uprzednio zacząć walkę z tym problemem. Aby zdiagnozować u dziecka dysleksje należy je bezustannie obserwować. O ile myli ono pokrewne słowa, a także litery to wolno przypuszczać, iż nie wszystko jest tak jak powinno.

Terapia ręki

Terapia ręki jest przeznaczona dla dzieci, które posiadają problemy z kreśleniem konkretnych szablonów a także z zamalowywaniem odpowiednich pól w kolorowance. Żeby zdiagnozować potrzebę pójścia na terapię ręki wskazane jest obserwować swoje dziecko, podczas powszednich sytuacji takich jak ubieranie się, jeżdżenie na rowerze, i również czy potrafi zachować koncentrację przez dłuższy czas. Jeśli nie to powinno się udać się do profesjonalisty, który wspomoże w wyznaczaniu przyczyny występowania złych zachowań u dziecka.

Reasumując, należałoby nieustannie monitorować swoje dziecko, w trakcie codziennych zachowań oraz interweniować jeżeli spostrzega się pewne nieprawidłowości w zachowaniu dziecka.

Źródło:
terapia dysleksji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *