Kanadyjska E-Wiza – jak zdobyć?

Jak najszybciej wyrobić eTA?

Teoretycznie, Kanada nie żąda wizy od mieszkańców Rzeczypospolitej już od marca – 2008 r. Uchwałę o przyjeździe do kraju oraz długości pobytu podjąć musi urzędnik straży granicznej przy wjeździe do kraju.

W praktyce, dostając się do Kanady lotniczą drogą potrzebujemy mieć ważną eTA, inaczej awizację elektroniczną wycieczki. To taki charakterystyczny model dowodu, który technicznie rzecz biorąc nie jest wizą, ale pełni podobną funkcję.

Jak zdobyć wizę eTA Kanada?

Nic bardziej prostego! Wystarczające jest wejść na stronę portalu ambasady kanadyjskiej i uzupełnić słuszny wniosek. Jak najbardziej, jest on osiągalny w dwóch językach – francuskim oraz angielskim, bo to właśnie one obowiązują na terenach Kanady. Później, wystarczające jest uregulować relatywnie nieznaczną opłatę, czyli siedem dolarów kanadyjskich (około 31 zł). W ciągu trzech dni, będzie uzgodniona decyzja, co do nadania eTA. Obowiązująca jest od razu i nie ma wymogu jej drukowania.

Jeżeli jednak zastanawiamy się jak zrealizować wniosek o eTA Kanada, najkorzystniej powierzyć będzie to zadanie profesjonalistom. Istnieją agencje pośrednictwa wizowego, które mogą wyręczyć nas w dostaniu niezbędnych dokumentów. Jest to odpowiednie rozwiązanie na rzecz tych, którzy nie umieją na tyle prawidłowo języka francuskiego bądź angielskiego, tak aby nienagannie uzupełnić żądany formularz. Co niemiara jednostek zastanawia się nad eTA Kanada, kiedy zrealizować wniosek, jakkolwiek nie jest to uciążliwe zadanie, jeżeli się zna języki. Wniosek składa się online, bez opuszczania domu. Jest to niezwykle praktyczne wyjście. Kontakt z specjalistami wesprze w rozjaśnieniu wszystkich wątpliwości i niedopowiedzeń.

W jaki sposób działa eTA?

Awizacja elektroniczna ważna jest przez 5 lat od okresu przekazania ewentualnie do końca ważności paszportu, do którego była przypisana.

Można podróżować z jej pomocą w celach turystycznych bądź w tranzycie. Na takim modelu uznania wolno mieszkać w Kanadzie optymalnie sześć miesięcy. Gdy potrzebujemy więcej czasu, to konieczne jest nadzwyczajne dopuszczenie od odpowiednich urzędników.

Powinno się też zaznaczyć, iż przedostając się do Kanady morską drogą albo lądową, eTA nie jest potrzebna.

Więcej informacji:

canada visa apply online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *