Katowice: ekspresowe dorabianie kluczy

Usługi ślusarskie – dorabianie kluczy

Zamki w drzwiach, zarówno jak pozostałe elementy są w stanie się zepsuć, każdy moduł z którego, zamek jest zbudowany, zależy od sąsiadującego fragmentu.

Przyczyny usterek zamków

Najbardziej powszechną usterką jest zablokowanie się zapadek w wyniku wepchnięcia do zamka nieodpowiedniego klucza bądź klucza z uszkodzonymi ząbkami. Klucz, wbrew pozorom, dość łatwo jest uszkodzić – wystarczy niewłaściwie go się nim posługiwać, jak na przykład otwierać nim kapsle z butelek albo dokonywać nim odkręcania metalowych elementów. Zniszczony w tego typu sposób klucz niezwykle łatwo zablokuje zamek, a nawet ugrzęźnie w nim permanentne. Taki wariant popsucia jest bardzo poważny i jeżeli chcemy żeby wada została naprawiona konieczne jest zadzwonić po ślusarza, który oceni miarę kłopotu, oraz naprawi bądź wstawi nowy zamek. Ślusarz zajmuje się także oczyszczeniem zatrzasku, jak również jego konserwacją. Obie te czynności mają na względzie płynną pracę zapadek a także lepsze działanie całego mechanizmu.

Równie częstą przyczyną zatrzymania zamka w drzwiach jest ułamanie się klucza w trakcie próby ich otwierania. Ta niekomfortowa okoliczność pociąga za sobą dodatkowe wydatki – poza usunięciem części klucza a także odbezpieczenia zamka za pośrednictwem ślusarza, istnieje niezbędność dorobienia nowego klucza.

Dorabianie kluczy Katowice

Klucze najłatwiej dorobić w zakładach ślusarskich bądź niewielkich lokalach usługowych prowadzących m.in. sprzedaż zamków. Dorabianie kluczy odbywa się na bazie szablonu podstawowego klucza bądź wkładki zamka. Jeśli jest to zamek typu YALE, problem jest prosty do rozwiązania, aczkolwiek z zamkiem „Gerda” może pojawić się trudność. W sytuacji naruszenia zamka antywłamaniowego lepiej wymienić go na nowy.

W każdym mieście znajdziemy „pogotowie ślusarskie”, którego personel osiągalny jest całą dobę, Jednym z miast w którym znajdziemy warsztaty ślusarskie są Katowice – stolica województwa śląskiego.

Dorabianie kluczy Śląsk to nie tylko wyrabianie duplikatów – to również sprzedaż zamków zarówno do drzwi domowych, jak i samochodowych, naprawa zablokowanych mechanizmów zamków, awaryjne otwieranie drzwi do domów i do aut, oczyszczanie a także pielęgnacja zamków i sporo innych prac.

Usługi ślusarskie są niezwykle cenione – bez takiego fachowca żaden zamek nie będzie funkcjonował odpowiednio.

Źródło:
dorabianie kluczy śląsk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *