Kanada ciekawe miejsca

Jeśli masz w życiu wybrać się jedynie do jednego kraju poza Europą, niech to będzie Kanada – ciekawostki krajoznawcze odnajdziemy tam na każdym rogu. Kanada jest bardzo gigantycznym państwem, zajmującym więcej niż połowę kontynentu północnoamerykańskiego. Znajdziemy tam bardzo zróżnicowany krajobraz. Jest to raj dla turystów, bo proponuje zarówno atrakcje miejskie z obfitą ofertą kulturalną, ale przede wszystkim bogactwo dzikiej przyrody. Punkty obowiązujące dla każdego turysty odnajdziemy w każdej kanadyjskiej prowincji – przedstawiamy kilka z nich.
Pamiętaj także o
wiza do kanady

Kanadyjskie miasta i osady

Fani atrakcji miejskich nie będą się nudzić w Kanadzie. Najbardziej znane kanadyjskie miejscowości mają do zaoferowania wszystko, czego zdołamy oczekiwać od metropolii – bogatą ofertę kulturalną, znakomite restauracje, zabytki, za pośrednictwem których możemy dowiedzieć się dużo o historii tego interesującego kraju. Czołówka kanadyjskich miejscowości turystycznych to wielka czwórka – Toronto, Montreal, Vancouver i Calgary. Wszystkie z tych miast oddalone od siebie o tysiące kilometrów ma do zaoferowania zupełnie inne atrakcje. Wielkomiejskie Toronto, jak każda stolica przynosi nam na talerzu to, co najważniejsze – historyczne budowle, monumentalne biurowce, ale i muzea. Montreal, nazywany kanadyjskim Nowym Jorkiem to stolica kultury, muzyki i kanadyjskiej bohemy. Vancouver to wielki biznes i huczne i kolorowe downtown, które nie daje zapomnieć o powiązaniach handlowych z Azją. I na koniec beztroskie i senne Calgary, przejście do kanadyjskiego Dzikiego Zachodu, czyli Alberty.

Przydatne linki: visa do kanady

Atrakcje przyrodnicze

Kanada to państwo skrajności, jeżeli chodzi o pejzaż i atrakcje przyrodnicze. Górskie krajobrazy, gęste lasy, pustynne bezdroża a także wybrzeża oceanów – każdy odnajdzie tam cos dla siebie. Najbardziej znaną przyrodniczą atrakcją Kanady jest z pewnością umieszczony na pograniczu kanadyjsko-amerykańskim wodospad Niagara. Zwolennicy górskich widoków całkowicie odnajdą się w położonym w zachodniej części kanady parku narodowym w Banff, słynącym z malowniczych górskich pejzażów z potokami, jeziorami górskimi oraz trasami trekkingowymi jak z pocztówki. To wyborne miejsce, aby zapoznać się z pięknem Gór Skalistych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *